Dzień drzewa iglastego u Żeglarzy

Już za parę dni odwiedzi nas Mikołaj, czas ustroić choinkę. Zanim to zrobimy przed nami wyprawa z okazji „Dnia drzewa iglastego”. Tym razem udaliśmy się do lasku sosnowego, gdzie pod wysokimi, smukłymi sosnami urządziliśmy piknik. Kanapka, ciepła herbata, kabanos od Lei i ciasteczko od Jowitki …nawet bułkami się dzielimy i pamiętamy o tych, którzy zapomnieli o plecakach. To nic - Żeglarze potrafią sobie pomagać. Później mała rozgrzewka, bieg za panią Jolą, ćwiczenia równoważne na sośnie i powrót do przedszkola. Po drodze sprawdzaliśmy jak kłują igiełki świerku, jodły i szukaliśmy drzewa iglastego bez igieł. Okazało się, że rośnie w ogrodzie przedszkolnym. W sali pierwsze spotkanie z naszą tajemniczą kostką…Było fajnie!!!

Data dodania: 2019-12-09 10:05:46
Data edycji: 2019-12-09 10:12:58