DZIEŃ PIZZY U PIRATÓW

9  lutego w grupie Piratów obchodzony był Dzień pizzy. Tego dnia sala naszego przedszkola zamieniła się we włoską pizzerię.  Przedszkolaki bawiąc się we włoskich kucharzy przygotowały prawdziwą pizzę. Wielką frajdę dzieciom sprawiły już same przygotowania:  smarowanie sosem pomidorowym, nakładanie ulubionych składników i posypywanie serem oraz udekorowanie pizzy w nazwę Piratów . Gdy wszystko było już gotowe, pizza powędrowała do kuchni, aby się upiec. Następnie dzieci z wielkim apetytem próbowały własnoręcznie przygotowanej pizzy, która była przepyszna. Cały dzień upłynął Piratom w miłej i radosnej atmosferze. Zabawy z chustą przy włoskiej muzyce były kolejną atrakcją. Dzięki tej imprezie dzieci poznały historię pizzy, dowiedziały się z którego kraju pochodzi oraz wspólnie stwierdziliśmy, że własnoręcznie zrobiona pizza jest o wiele zdrowsza i smaczniejsza.

Data dodania: 2021-02-09 21:54:50
Data edycji: 2021-02-09 22:12:02