Jeże swoje święto mają – Piraci o nich pamiętają!

Krótkie nóżki, długi ryjek, ostre kolce ciało kryją. Ach, cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż.

Jeże nawet nie wiedzą, że mają swoje święto. Nie wiedzą, że 10 listopada obchodzimy Dzień Jeża, bo wtedy śpią już zwinięte w ciasny kłębuszek w swoim gnieździe z liści i trawy, ukrytym wśród gałęzi na ziemi. Przedszkolaki w tym dniu  miały okazję poszerzyć wiadomości dotyczące środowiska naturalnego jeży, ich wyglądu, sposobu poruszania się, odżywiania oraz tego, w jaki sposób przygotowują się do zimy. Dzieci dowiedziały się również na jak długo jeże zapadają w sen zimowy, ale również przy okazji święta mogliśmy podziwiać przepiękne jeże zrobione z pomocą rodziców, które będą dekoracją naszej sali. No i oczywiście zostały odkryte talenty, pomysłowość i zdolności manualne rodziców. Za wszystkie prace bardzo dziękujemy.

Data dodania: 2020-11-16 22:07:35
Data edycji: 2020-11-16 22:17:39