OTWARCIE KUCHNI BŁOTNYCH

Na placu w naszym przedszkolu pojawiły się "Kuchnie Błotne"

W Kuchni Błotnej możemy ugotować zupę z kwiatków, rosół z szyszek, pulpety z błota czy herbatę z kałuży. Kuchnia błotna wspomaga motorykę małą, jest świetną sensoryczną zabawą – reaguje powiem na wszystkie zmysły, ponieważ dzieci podczas zabawy doświadczają różnych konsystencji, zapachów i dźwięków.

Jest to również nauka zabawy i współpracy w grupie – dzieci uczą się komunikacji i postaw społecznych. Kuchnia może również służyć jako narzędzie do nauki matematyki – dzieci poznają jednostki miary, objętości, porównuję ciężary, sprawdzają jaka ilość wody potrzebna jest do zupy, a jaka do herbaty. Liczą ile liści dębu, ile kasztanów i ile garści piachu będzie trzeba zdobyć do gulaszu jesiennego.

Otwarcie kuchni błotnych nie mogło się odbyć bez naszego Master szefa. Musiał podzielić się z dziećmi swoimi najnowszymi przepisami.

Pamiętajmy, że brudne dziecko, to szczęśliwe dziecko!

Data dodania: 2021-10-15 21:21:51
Data edycji: 2021-11-01 18:47:50