Piraci w Sądzie

W piątek „Piraci” udali się na wycieczke do Sądu Rejonowego.Celem wycieczki było poznanie miejsca, w którym zapadają wyroki oraz roli prawa w życiu obywateli. W sądzie czekali na nas pracownicy sądu, którzy zaprosili dzieci do jednej z sal rozpraw, gdzie zostały zapoznane z przebiegiem rozprawy sądowej. Pani sędzia Magdalena Żmijewska wskazała miejsca zjmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Dzieci miały okazję zobaczyć strój sędziego, który nosi  w trakcie rozprawy, tak zwaną togę,łańcuch z orłem. Miały też okazję wystapić jako świadkowie, wcielić się w rolę sędziego i uciszyć zebrnych za pomoca młotka. Dzieci zwiedziły również areszt znajdujący się na tyłach sądu. Dowiedziały się, iż taki areszt służy do przetrzymowania niebezpiecznych przestępców, którzy oczekują na swój proces. Wycieczka do sądu była niezykle ciekawa i dostarczyła dzieciom wielu wrażeń a przede wszystkim nowych wiadomości. W zorganiowaniu wycieczki pomogła nam jedna z pracownic sądu a prywatnie babci Julki z naszej grupy, której bardzo dziękujemy.

Data dodania: 2020-02-03 20:07:03
Data edycji: 2020-02-03 20:17:04