SAŁATKA OWOCOWA

Dzieci z grupy „Jacka i Agatki” przygotowały na zajęciach z sałatkę owocową!!!

W pierwszej części zajęć dzieci oglądały i nazywały owoce, które wchodziły w skład sałatki. W drugiej części wspólnie omówiono wartości zdrowotne płynące ze spożywania owoców w codziennej diecie.

Następnie wspólnie wymieniano czynności należące do etapów przygotowywania sałatki. Były to kolejno: przygotowywanie miejsca pracy, mycie rąk, krojenie składników oraz mieszanie elementów sałatki owocowej. Każde z dzieci było odpowiednio przygotowane do zajęć i miało możliwość samodzielnie kroić składniki do sałatki. Czyny udział w jej przygotowaniu wpłynął na podniesienie apetytu naszych milusińskich!

Dzieciaki chętnie podjadały owoce już w trakcie krojenia, a przygotowaną sałatkę zajadały z wielkim apetytem. Porcja sałatki owocowej była tak wielka, że podzieliliśmy się nią z dziećmi z innych grup.

Data dodania: 2021-12-08 21:45:58
Data edycji: 2021-12-08 21:53:18