SPOTKANIE  ŁAZIKÓW  Z PSEM

Dogoterapia to metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę, a psy potrafią być wspaniałymi terapeutami, rozwijają umiejętność okazywania emocji.

W czasie tego spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami. Teraz my też wiemy jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować. Wszystko to dzięki zajęciom z psem, który jest szkolony do dogoterapii.

Podczas zajęć Pani treserka oraz wesoła, przyjacielska suczka zdradziły nam tajniki życia psów i nauczyły jak się nimi opiekować.

Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Dzieci poznały zasady postępowania
w kontakcie z nieznanym psem, jak się chronić i obronić
w razie ataku. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i  relaksujące, ponieważ  rytmiczne głaskanie psa i słuchanie bicia jego serca  pozytywnie wpływa na samopoczucie dzieci w wieku przedszkolnym.

Data dodania: 2021-03-08 18:28:16
Data edycji: 2021-03-08 18:38:02