Warsztaty ceramiczne

W grupie Piratów gościliśmy panią Emilię- artystkę ceramika, która wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny, pokazała pracę z gliną oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Pani Emilia zaprosiła dzieci do wspólnego formowania wielkanocnego zająca. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja naturalną potrzebę dziecka, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia dzieciom autentyczną frajdę!

Data dodania: 2022-04-02 14:14:23
Data edycji: 2022-04-02 14:35:01