Wielkanocne śniadanie - Przedszkole Publiczne Nr 2 im. Wandy Chotomskiej w Goleniowie

Wielkanocne śniadanie

W kalendarzu jest wiele dni wesoÅ‚ych i Å›wiÄ…tecznych, ale sÄ… i takie, które zmuszajÄ… nas do powagi, zadumy, a także i radoÅ›ci, jakÄ… niosÄ… ze sobÄ…. Jednym z takich Å›wiÄ…t sÄ… ÅšwiÄ™ta Wielkanocne. Również w przedszkolu rodzinnie spÄ™dziliÅ›my Å›wiÄ™ta. W Wielki PiÄ…tek urzÄ…dziliÅ›my uroczyste Å›niadanie wielkanocne. Na Å›wiÄ…tecznym stole nie mogÅ‚o zabraknąć jajka, biaÅ‚ej kieÅ‚basy, ,, baby wielkanocnej”, stroików z bazi i bukszpanu - symboli budzÄ…cej siÄ™ do życia przyrody. O znaczeniu pokarmów, jako symbolach Å›wiÄ…tecznych, dzieci dowiedziaÅ‚y siÄ™ wczeÅ›niej na zajÄ™ciach od swoich nauczycielek. Przed rozpoczÄ™ciem wspólnego Å›niadania zÅ‚ożyliÅ›my sobie ciepÅ‚e życzenia.

Data dodania: 2019-04-23 21:49:33
Data edycji: 2019-05-04 10:22:00