ZUCHY NA WIEJSKIM PODWÓRKU

Przedszkolaki z grupy 4-latków, z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA 22 września 2020 r. udały się z wizytą do gospodarstwa wiejskiego w Krępsku. Chociaż niektóre dzieci mieszkają na wsi, to z każdym rokiem mają mniejsze szanse na obcowanie ze zwierzętami hodowlanymi. Ogromną frajdę sprawiło maluchom oglądanie krów i byków pasących się na łące. Zuchy świetnie bawiły się na pobliskiej łące. Następnie udaliśmy się do Mądrzewia gdzie dzieci podziwiały w gospodarstwie wiejskim różnorodne zwierzęta. Z nie mniejszym zaciekawieniem przedszkolaki obserwowały mieszkańców obory i stajni. Po takiej praktycznej lekcji żaden przedszkolak nie powinien mieć problemu z odpowiedzią na pytanie: „Skąd się bierze mleko albo jajka?”. Dzieci pełne radości zapoznawały się ze zwierzątkami. Karmiły je i obcowały wśród nich. Na zakończenie tej wspaniałej wycieczki udaliśmy się na piknik na plac zabaw, aby spożytkować resztkę swojej energii. Zuchy wróciły do przedszkola uśmiechnięte i bogate w nowe doświadczenia. Zapewne to nie ostatnia taka wspaniała wycieczka.

Data dodania: 2020-09-29 17:38:25
Data edycji: 2020-09-29 18:03:32